VIRTUÁLNA REALITA: Vtiahne Vás do priestoru

VIRTUÁLNA REALITA: Vtiahne Vás do priestoru
Michal DrobnýMichal Drobný 19.11.2018 Služby

Jednou z horúcich noviniek pri predaji nehnuteľností je využívanie virtuálnej reality. Nejde o virtuálne 3D modely, či klasické virtuálne prehliadky, kde na monitore klikáte, otáčate priestorom a prezeráte jednotlivé miestnosti virtuálneho modelu. THE CONCEPT REAL ESTATE vás spojením inovatívnej technológie MatterPort a najmodernejším headsetom Oculus dokáže doslova vtiahnuť do priestoru. 

Oculus

V prípade Matterportu ide o špičkovú americkú technológiu, ktorá dokonale sprostredkuje pocit z priestoru. Pomocou veľkej 3D kamery sa nasnímajú priestory či už bytu alebo domu a klient sa môže vďaka vysokokvalitnému zobrazeniu cez headset Oculus premiestniť do konkrétneho priestoru a nezáleži na tom kde sa práve nachádza. Táto technológia je veľmi detailná napríklad pri členitých priestoroch, mezonetových bytoch či nehnuteľnostiach so zariadením. Dokonale zobrazí možnosti priestoru a potenciálny kupujúci si môže aj kedykoľvek po skončení prehliadky pripomenúť či už dispozíčné riešenie nehnuteľnosti, alebo má dostatok času zamerať sa na detailnejšie preskúmanie celého priestoru. Je to ako cesta v čase, kedy môže človek znovu zažiť pocit, ktorý mal pri osobnej návšteve. 

Svetla foto2

 

Virtuálnu realitu však nie je vhodné používať vždy a za každú cenu. Prázdny priestor by pri takomto pohľade pôsobil veľmi chladne a neosobne. Okrem toho v rámci virtuálnej reality nie je možné sprostredkovať niektoré veľmi dôležité atribúty nehnuteľnosti ako je napríklad výhľad, energia priestoru, svetlo, okolie nehnuteľnosti a pod. Naša realitná kancelária THE CONCEPT REAL ESTATE Vám ako jedna z mála na slovenskom trhu ponúka prezentáciu nehnuteľností aj za použitia špičkovej MatterPort technológie, ktorá sprostredkúva celkom nový zážitok pri kúpe a predaji nehnuteľností.

  

 

Páči sa Vám tento článok?
Povedzte o nej svojím priateľom.