PROFESIONÁLNE FOTOGRAFIE: Silná zbraň pri predaji nehnuteľností

PROFESIONÁLNE FOTOGRAFIE: Silná zbraň pri predaji nehnuteľností
Michal DrobnýMichal Drobný 16.09.2018 Služby

Pri kúpe domu či bytu je inzerát uverejnený na realitnom portáli či webovej stránke realitnej kancelárie obvykle tým prvým impulzom, ktorý rozhoduje o našom záujme či naopak nezáujme. Príprava kvalitných fotografií môže rozhodnúť o počte záujemcov aj rýchlosti predaja nehnuteľnosti.

Okrem toho dobré fotografie spoločne s ďalšími nástrojmi dokážu zvýšiť hodnotu nehnuteľnosti a v konečnom dôsledku aj jej predajnú cenu.

 dom jav alej 74

Investícia do prípravy nehnuteľnosti a profesionálneho fotenia sa preto oplatí. Napriek tomu túto dôležitú súčasť predaja nehnuteľnosti mnoho realitných kancelárií podceňuje a inzeráty sú plné temných, nekoncepčných a neupravených fotografií. 

V THE CONCEPT REAL ESTATE sa snažíme robiť aj fotenie na najvyššej úrovni. Tu je niekoľko tipov od našich profíkov, ako pripraviť fotografie, ktoré skutočne zaujmú a predstavia váš byť či dom v tom najlepšom svetle. Ako teda pripraviť forografie, ktoré naozaj predávajú?

Priestor poriadne upracte

Jednou zo základných chýb pri fotení priestoru je jeho nepripravenosť. Tak ako sa na fotenie pripravuje profesionálna topmodelka, tak treba nazerať aj na nehnuteľnosť.

the concept blog fotografie 03

Je ideálne, ak predávajúca rodina už daný priestor neobýva. Azda najčastejšou chybou je totiž fotenie osobných vecí. V takom prípade sa však potenciálni noví majitelia len ťažko môžu vcítiť a predstaviť si priestor ako svoj nový domov. Ak to nie je z nejakého dôvodu možné, je treba osobné veci v maximálnej možnej miere upratať a priestor takto uprataný dodržiavať aj počas obhliadok.

Samozrejmosťou by mala byť čistota a dokonalé vyčistenie všetkých priestorov, vrátane obkladov, stien a okien. Priestor musí pôsobiť sviežo. Neporiadok vo svojom novom domove nikto nechce, preto nie je vhodné ho na fotografiách prezentovať.

Presvetlite priestor

Priestor sa má na fotografiách ukázať v tom najlepšom svetle. Preto je potrebné svetlo do priestoru vpustiť. Treba dať pozor na všetko, čo svetlu bráni – závesy, žalúzie a pod. To všetko pri fotení treba z okien odstrániť.  

12 

Skryte, čo treba skryť a doplňte, čo treba doplniť

Osobné veci sú odpratané, no zrazu vyzerá priestor neútulne? Treba v rámci prípravy a home stagingu  upraviť rozloženie nábytku, niektoré kusy doplniť a vybrať tiež vhodné doplnky a dekorácie. To všetko potenciálnym kupujúcich pomôže zamilovať sa do vašej nehnuteľnosti.

IMG 2903

Vyberte na fotenie ten správny čas

Aby sa maximalizoval pozitívny efekt prirodzeného svetla, je vhodné fotenie realizovať v určitých časoch. Najlepšie sú pre prezentáciu nehnuteľností časti dňa, kedy slnko pomaly zapadá a svetlo je mäkké, vytvárajúce príjemnú atmosféru.

dom jav alej 61 

Menej je niekedy viac

Nie je potrebné mať 100 fotografií. Kupujúci by sa unudil k smrti. Pokiaľ predávate 2 či 3 izbový byt, plne postačuje cca 10 fotografií, ktoré ukážu to najdôležitejšie – kuchyňu a jedáleň, kde rodina obvykle trávi veľa času, obývačku, spálňu, kúpeľňu. Je vhodné na niektorých fotografiách ukázať aj zopár detailov, ktoré stoja za prezentáciu – napríklad vybavenie... Samozrejme, pokiaľ je súčasťou predaja.

Nezabúdajte na okolie

Čo však celkom isto súčasťou nehnuteľnosti je vždy a za každých okolností, to je jej okolie. Preto by sa na fotografiách malo objaviť. Príjemný výhľad, vybavenosť, dom samotný – aj to sú aspekty, s ktorými je treba pri fotení pracovať.

the concept blog fotografie 15 

Investujte do profi fotenia

Veľmi často sa realitné kancelárie uspokoja s fotografiami, ktoré im pošle klient, alebo si priestory nafotí maklér na mobil. Výsledky potom vidíme v inzerátoch, ktoré trčia na stránkach mesiace. Profesionálne fotenie s dôslednou prípravou a post-produkciou dokáže do značnej miery urýchliť celý proces predaja.

Príprava priestoru pred fotením vrátane jeho upratania, prípadne vymaľovania, home staging a celkovú úprava priestorov. Profi fotenie, výber a úprava fotografií. Aj to sú služby, ktoré v THE CONCEPT REAL ESTATE naším klientom poskytujeme. Sami sa môžete presvedčiť o výsledkoch. 
 

Páči sa Vám tento článok?
Povedzte o nej svojím priateľom.