HOME STAGING: Aj malé úpravy dokážu s priestorom zázraky

HOME STAGING: Aj malé úpravy dokážu s priestorom zázraky
Zuzana KrpelanováZuzana Krpelanová 15.01.2017 Služby

Služby home stagingu nie sú na Slovensku bežnou praxou. Mnoho Slovákov ani netuší, čo si pod touto službou predstaviť. Je skutočne len málo realitných kancelárií, ktoré vám v tejto oblasti pomôžu. My v THECONCEPT hodnotu dobrého home stagingu dokonale poznáme.

Home staging spočíva v príprave nehnuteľnosti k prezentácii, či už je to k fotografovaniu, príprave videa či k samotným obhliadkam. Jeho princíp spočíva najmä rozmiestnení nábytku, dekorovania a vytvorenia celkového útulného dojmu. Cieľom home stagingu je ukázať potenciál nehnuteľnosti, vyzdvihnúť jej kladné stránky a dať potenciálnym kupujúcim pocit nového domova.

home staging 04

Ako sa robí home staging?

Existuje niekoľko foriem home stagingu – podľa rozsahu úprav:

Ľahký home staging

Nehnuteľnosť sa dokonale uprace, vyčistí od osobných vecí, vykonajú sa nutné opravy (napr. lišty, diery po klincoch v stene a pod), vymaľuje.  Tento typ sa vykonáva s vecami, ktoré sa v priestore už nachádzajú. Realizácia tohto typu home stagingu trvá cca 1 deň.

Stredný home staging

Okrem opráv a upratovanie sa pridajú doplnky, kvety, potrebné kusy nábytku.  Realizácia tohto typu home stagingu zaberie cca 2-3 dni.

Ťažký home staging

Využíva sa u prázdnych nehnuteľností a znamená okrem opráv a vymaľovania aj kompletné zariadenie. THECONCEPT dokáže v spolupráci s architektonickým štúdiom realizovať aj tie najnáročnejšie formy home stagingu, vrátane montáže zabezpečenia a montáže spotrebičov a kuchynskej linky. V prípade tejto formy home stagingu je treba počítať s časom 2 týždne až 1 mesiac.

home staging 02

Zásahom do zariadenia a vhodným home stagingom je možné zvýšiť kúpnu cenu nehnuteľnosti o tisíce EUR. V priemere sa hodnota nehnuteľnosti týmito úpravami zvyšuje o 10-15%. Ešte zaujímavejší je jeho vplyv na rýchlosť predaja nehnuteľnosti. Tá sa zrýchľuje až o 50%.

Home staging totiž šetrí predstavivosť kupujúcich a ukazuje im potenciál daného priestoru v tom najlepšom svetle. Profesionálny home staging dokáže priestor opticky zväčšiť, zútulniť. Jednoducho spraví s priestorom zázraky. 

home staging 01

Realitná kancelária THECONCEPT pripravuje home staging vždy tak, aby kupujúci získal presne to, čo vidí. Všetko zariadenie na fotografiách je predmetom predaja.
   

Pozrite si tiež:

 

Príklady home stagingu od THE CONCEPT si môžete pozrieť aj v týchto inzerátoch:

 

Páči sa Vám tento článok?
Povedzte o nej svojím priateľom.