Exkluzivita je prejav vzájomnej dôvery

Exkluzivita je prejav vzájomnej dôvery
Michal DrobnýMichal Drobný 04.01.2018 Rady a tipy

V realitnej kancelárii THECONCEPT predávame nehnuteľnosti výhradne v exkluzívnom zastúpení. Veríme, že tento model je zaujímavejší pre všetky zúčastnené strany – v prvom rade predávajúceho a kupujúceho, a samozrejme aj realitnú kanceláriu.

Uzavrieť exkluzívnu zmluvu s realitnou kanceláriou nie je ešte vždy na slovenskom trhu pravidlom. Obhajcovia nevýhradných zmlúv najčastejšie argumentujú tým, že podpísaním exkluzivity strácate nad obchodom kontrolu a slobodu. Nie je to pravda. To, čo pri podpísaní zmluvy o nevýhradnom zastúpení strácate, je garancia, že o vašu nehnuteľnosť bude dobre postarané.

blog exkluzivita 01

Len pri exkluzívnej zmluve je realitná kancelária motivovaná investovať do prípravy a propagácie vašej nehnuteľnosti maximum a neuspokojiť sa len s nutným štandardom v podobe zverejnenia na realitných serveroch.

Bohužiaľ, nájdu sa aj prípady, kedy bola podpísaná zmluva o exkluzivite a servis bol v zásade nulový. Preto je dobré si vopred preveriť referencie a podrobne sa zaujímať o to, čo exkluzivita znamená a aké služby môžete v prípade takejto zmluvy od realitnej kancelárie očakávať.

V THECONCEPT si exkluzivitu predstavujeme takto:

  • Exkluzivita je pre nás otázka obojstrannej dôvery. Vy veríte, že urobíme pre dobrý obchod maximum, my veríme, že sa nás nebudete snažiť obchádzať a že našu snahu oceníte.
  • V rámci exkluzivity zabezpečujeme kompletný servis – od prípravy nehnuteľnosti k prezentácii, t.j. nutné opravy, home staging, cez profesionálne fotenie, video, či ďalšie formy prezentácie, až po samotnú propagáciu a realizáciu obhliadok a samotného obchodu.
  • Exkluxivitu uzatvárame na primerane dlhú dobu – cca 3-4 mesiace, počas ktorých ste pravidelne informovaní o priebehu prezentácie, o všetkých vykonaných krokoch, aj výsledkoch.

blog exkluzivita 02

Prečo je dobré predávať nehnuteľnosť exkluzívne?

Okrem všetkých vyššie uvedených dôvodom má exkluzívny predaj nehnuteľnosti ešte niekoľko nepopierateľných výhod:

1)    Hodnota predaja
Pokiaľ zvažujete predaj nehnuteľnosti, je dobré si uvedomiť, že pokiaľ pristúpite k nevýhradnej zmluve, začne sa ponuka okamžite šíriť po webe nekontrolovane, s rôznymi cenami a rôznymi informaáciami, čo okamžite negatívne vplýva na hodnotu nehnuteľnosti.
Pri exkluzívnom predaji toto  riziko nehrozí.

blog exkluzivita 03

2)    Bezpečnosť predaja
V prípade exkluzívnej zmluvy sú všetky riziká spojené s predajom na strane realitnej kancelárie. U nás v THECONCEPT pripravujeme kompletný právny servis a sme pripravení znášať možné riziká, preto sme dôsledne poistení a tiež chránený garančným fondom.

3)    Čas predaja
Pri exkluzívnych ponukách sa skracuje čas predaja nehnuteľnosti. V priemere sa nehnuteľnosť predá do dvoch až troch mesiacov.

Chcete vedieť viac? Kontaktujte nás.

Páči sa Vám tento článok?
Povedzte o nej svojím priateľom.